x

Вандалізм у Дніпрі: на ж/м Сокіл систематично пошкоджують ізоляційний покрив теплових мереж

У Дніпрі постійно фіксуються прояви вандалізму щодо об’єктів благоустрою та комунального майна. Не рідкістю є пошкодження ізоляційного покриву (утеплювача) на теплотрасах КП "Теплоенерго".

«»


На превеликий жаль, роботу працівників житлово-комунальної сфери цінують далеко не всі і мало хто розуміє, які фінансові витрати тягнуть за собою вандальні дії.

Так, тільки в період з 2018 по 2021рр. підприємством було виконано заміну ізоляції 135 км теплових мереж, з них близько 10 км після актів вандалізму.

«»

 

На усунення проявів вандалізму підприємством витрачаються чималі кошти, які б можна було направити на більш важливі заходи. За деякими оцінками 20% витрат на ремонт в житлово-комунальній сфері припадає саме на ліквідацію наслідків вандалізму.

Зіпсовані об'єкти здаються «нічийними», стимулюють подальше їх псування безхатьками і знімають соціальні заборони.

Ось чому на відновлення зіпсованих об'єктів, ремонти, заміну, потрібні величезні матеріальні витрати і великі фізичні зусилля.

«»

Наприклад, на ж/м Сокіл біля будинку №1 дуже часто підлітки заради забави пошкоджували ізоляційний покрив.

«»

 

На багаточисленні звернення місцевих мешканців, фахівцями КП "Теплоенерго" неодноразово проводилось утеплення зовнішніх мереж системи централізованого опалення за вказаною адресою. Та за тиждень ситуація повторювалася.

Сформувати бережливе ставлення до комунального майна можна тільки спільними зусиллями. Чітка громадянська позиція і бажання зберегти власний комфорт повинні бути в кожній людині.

Зауважимо, сучасне покриття ізоляційного слою більш стійке до негативних чинників навколишнього середовища, вогнетривке, міцніше та довговічніше. Мінеральна вата нового покоління має більш щільну структуру, але це зовсім не означає, що його неможливо пошкодити навмисно агресивними, вандальними діями.

«»

Для раннього попередження дитячого вандалізму та інших негативних проявів, дуже важливо проводити бесіди зі своїми дітьми.

Закликаємо дніпрян порядно ставитися до всього комунального господарства, будьте свідомими, адже ми дбаємо про комфорт та затишок у Ваших оселях.

Давайте берегти те, що зроблено в першу чергу для Вас! Будьте уважними та не дозволяйте ані собі, ані іншим руйнування цілісності ізоляційного покрову інженерних комунікацій міста!